مستندات

برای آشنایی با خدمات و نحوه استفاده از گیم سرویس از این بخش استفاده کنید

بازی های نمونه و پلاگین ها

با مطالعه بازی های نمونه با نحوه کدنویسی بیشتر آشنا شده و با توجه به موتوربازی سازی مورد نظر پلاگین دریافت کنید.

پلاگین ها (SDK) بازی های نمونه

سوالات متداول

از کجا شروع کنم؟

ابتدا با ثبت نام توسعه دهندگان به پنل کاربری خود وارد شوید و بازی خود را ثبت کنید. حال میتوانید با دانلود و افزودن SDK در محیط پروژه یونیتی یا با استفاده از روش HTTP از سرویس های مختلف استفاده کنید. توجه کنید که در صورتی که در حال توسعه بازی هستید نیازی به انتشار بازی یا خرید پلن نیست، تنها باید بازیکن های تستی خود را مشخص کنید.
هر بخش دارای مستندات خاص خود است. برای استفاده کافی است توابع را با توجه به نیاز خود صدا بزنید. در صورتی که به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبانی یا گروه توسعه دهندگان تلگرام کمک بگیرید.

نحوه تعریف کاربر تستر (خطای Plan_Limit و game_notactive)

برای استفاده از گیم سرویس در حالتی که بازی شما هنوز تایید نشده و در دست ساخت است میبایست ابتدا یکبار با کاربر مورد نظر در بازی وارد شوید تا کاربر در لیست کاربران بازی ظاهر شود. حال با انتخاب گزینه تستر، کاربر علامت خورده و میتواند از تمامی خدمات استفاده نماید. توجه کنید که در صورتی که کاربر تستر نبوده و بازی منتشر شده نباشد با خطای plan_limit یا game_notactive برخورد خواهید کرد. در سایز مواقع این خطا در صورت اتمام شارژ حساب کاربری (برای کاربر تستر و غیر تستر) خواهد آمد.

محدودیت تعداد درخواست (خطای Limited)

هر بخشی از گیم سرویس دارای محدودیت های ارسال و حجم داده به ازای هر کاربر (هر IP) است. این محدودیت به ازای هر بخش متفاوت بوده و در SDK به توسعه دهنده یادآوری میشود. برای مثال خدمات مبتی بر Http محدودیت ۲۰ پیام در ۵ ثانیه دارند و در صورتی که در بازه زمانی کوتاهی درخواست های متعددی ارسال شود، درخواست ها تا گذشتن از بازه زمانی مذکور با خطای Limited مواجه خواهد شد.
برای جلوگیری از وقوع این خطا سعی کنید به صورت همزمان درخواست های زیادی را ارسال نکنید (مخصوصا در ابتدای بازی). در صورتی که تعداد درخواست ها از محدوده مجاز بیشتر نیست اما باز هم با این خطا مواجه میشوید، این خطا مربوط به ابزار های تغییر IP بازیکنان است که کاربران برای دسترسی به گیم سرویس استفاده میکنند. برای کسب تجربه کاربری بهتر در بازی از اینگونه ابزار ها استفاده نکنید.